دکتر محمد حسین ماندگار

1 از
قبلی بعدی

جزئیات آگهی

  • شناسه تبلیغ: 926

  • تاریخ ارسال: ۱۳۹۸-۰۲-۱۸

  • موقعیت مکانی : تهران

  • تلفن: 2-88793000 ( 21 )98 +

  • بازدیدها: 125

  • وب سایت:

توضیحات آگهی

دکتر محمد حسین ماندگار فوق تخصص جراحی قلب و عروق ، متولد ۱۹۵۴ میلادی در تهران می باشد. ایشان تحصیلات ابتدایی و دبیرستان خود را در تهران به پایان برده و در سال ۱۹۷۲ میلادی در رشته پزشکی در دانشگاه تهران ادامه تحصیل دادند. سپس تحصیلات تخصصی جراحی را مابین سالهای ۱۹۷۹ تا ۱۹۸۴ میلادی در دانشگاه تهران تکمیل کرده است و فوق تخصص جراحی قلب و عروق خود را نیز در سال ۱۹۸۷میلادی از همین دانشگاه دریافت نموده است. وی در سال ۱۹۸۸ میلادی به تیم جراحی دکتر دورال در دانشگاه لندن (بیمارستان گایز) و دکتر یاکوب (هرفیلد) پیوست ، تا تحصیلات تکمیلی خود را در رشته جراحی قلب و عروق در این مراکز معتبر جهانی بگذراند.

در سال ۱۹۹۰میلادی ایشان طی یک دوره آموزشی در بهترین مراکز جراحی قلب دنیا از جمله موسسه قلب تگزاس امریکا و بیمارستان سنت لوک و دانشگاه هوستون تگزاس در کنار اساتیدی همچون دانتن کولی به کسب تجربه پرداخت .

در اوایل ۱۹۹۱میلادی وی به ایران بازگشت و بخش جراحی قلب بیمارستان دکتر شریعتی تهران را پایه گذاری نمود ، که بعدها این مرکز دانشگاهی به یکی از پرکارترین و مشهورترین بیمارستانهای دانشگاهی تهران در رشته جراحی قلب تبدیل گردید.

دكتر محمد حسين ماندگار از ابتدای تاسیس بخش جراحی قلب بیمارستان دکتر شریعتی به عنوان رئیس بخش به خدمت بیماران پرداخته است و همچنین از سال ۲۰۰۰م مشاور فرهنگستان علوم پزشکی و از سال ۱۹۹۰م مشاور سازمان پزشکی قانونی و سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
دکتر محمد حسین ماندگار از سال ۲۰۰۲م عضو ثابت و رسمی جراحان قفسه سینه امریکا و از سال ۲۰۰۱م عضو رسمی و ثابت جامعه جراحان قلب و قفسه سینه اروپا و از سال ۲۰۰۰م عضو دائمی انجمن جراحان قلب و قفسه سینه حوزه مدیترانه می باشد.
وی از اعضای موسس و هیات مدیره جامعه جراحان قلب ایران بوده و همچنین از اعضای جامعه جراحان و انجمن آترواسکلروز ایران می باشد.
دکتر ماندگار دوره جراحی پیوند قلب خود را در سال ۱۹۸۸م در بیمارستان C.HUV در لوزون ، در سال ۱۹۹۰م در پاریس ، در سال ۱۹۹۱م در لندن و در نهایت در سال ۱۹۹۲م در وین گذراند و ماحصل تمامی تجربیات خود را در طی این سالها در تاسیس موسسه پیوند قلب و ریه بیمارستان دکتر شریعتی بکار برد و نهایتا” در تابستان ۱۹۹۳م اولین پیوند موفقیت آمیز قلب در ایران را برروی پسری روستایی به نام مجید بالغ تیل به نام خود به ثبت رسانید از آن تاریخ تاکنون متجاوز از ۱۱۰ مورد پیوند قلب درایران توسط تیم جراحی پیوند قلب ایشان انجام شده است.

ابداعات و نو آوریهای استاد ماندگار

اولين جراحي دريچه هاي هموگرافت قلب در ايران سال ۱۳۷۰
جراحي پس عروق كرونر قلب با كمك عروق داخلي سينه اي چپ و راست. عروق اپيگاستريك تحتاني و عروق گاسترواپيپلونيك راست. بيمارستان سال ۱۳۷۰
اولين پيوند قلب موفقيت آميز در ايران سال ۱۳۷۲
اولين جراحي موفق Ross operation . سال ۱۳۷۲
اولين جراحي موفق Minimally invasive CABG در ايران. سال ۱۳۷۴
اولين جراحي موفق Minimally invasive VSD&ASD Repair در ايران سال ۱۳۷۴
اولين پيوند قلب هتروتوپيك در ايران. سال ۱۳۷۶
اولين جراحي اندوسكوپيك Lima harvested در ايران سال ۱۳۸۶
اولين جراحي پيوند دريچه از طريق پوست در ايران Trans apical valvular implantation سال ۱۳۸۸
بازديد كنندگان محترم مي توانند توسط تلفن فكس يا پست الكترونيكي در تماس مستقيم با ما باشند . لطفا توجه فرمائيد كه ارسال پيغام تلفني فقط در ساعتهاي ذكر شده مقدور مي باشد.

دیدگاه

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز مشخص شده اند *

با موفقیت! با تشکر از ارسال دیدگاه شما ، پس از بررسی نمایش داده خواهد شد
شما ممکن است یکی از فیلد ها را خالی را بگذارید یا خیلی سریع می توانید ارسال کنید